Realizace kuchyní a desatero při jejich plánování

Plánujete si pořídit novou kuchyň? Návrhům a realizacím kuchyní se věnujeme více než 20 let. Pomůžeme Vám také s výběrem spotřebičů, osvětlení i dekorací. Zajistíme jejich pořízení za výhodné ceny. Přidáváme několik rad ověřených praxí.

1. Návrh kuchyně je vždy lepší mít vyřešený s předstihem a využít tak možnost zadat developerovi nebo stavební firmě přesné rozmístění instalací, než případně později hotové stěny bourat. To samé platí pro podlahové topení, které nemůže být bez zajištění cirkulace vzduchu pod kuchyní, ani pod jiným nábytkem.

2. Praktičnost nade vše: pokud možno dodržujeme správnou ergonomii sestavy. U vnitřního vybavení upřednostňujeme zásuvky před policemi.

3. Dbáme na dostatek úložného prostoru: velikost sestavy je zapotřebí zvolit s ohledem na možnosti konkrétního prostoru.

4. Výška pracovní desky od země by měla být ideálně řešena na míru, dle výšky uživatele kuchyně.

5. Již při navrhování kuchyně musíme společně určit umístění všeho, co bude později v kuchyni uloženo.

6. Lépe jedna větší pracovní plocha vcelku než více malých. Pracujeme také s možností hlubší pracovní desky, čímž získáme další prostor.

7. Je zapotřebí promyslet a zajistit dostatečné osvětlení pracovní plochy. Elektrických zásuvek nad pracovní deskou umisťujeme raději více než méně.

8. Doporučujeme využití dobře pasujících doplňků a organizérů (například dělících příček, vaniček, příborníků, řezaček alobalu a fólií) do zásuvek.

9. Nejen s luxusními materiály lze docílit perfektního výsledku. Proto pracujeme nejen s lakem, dýhou, kamenem, keramikou… Výborně mohou posloužit také laminované desky na viditelné plochy jako dvířka a boky skříněk, nebo pracovní deska s HPL povrchem či ve formě kompaktního laminátu.

10. Samostatnou a důležitou kapitolou je sladění designu kuchyně s ostatním prostorem – nejčastěji v případě propojení s prostorem obývacím.