Návrh a výroba interiéru domu

Pro klientku Báru jsme nejdřív realizovali home staging domu před jeho prodejem. S výsledkem byla natolik spokojená, že nás po roce vyhledala se zakázkou návrhu celého interiéru v přízemí nově budovaného rodinného domu. Zadáním bylo vytvořit útulný, moderní a funkční interiér s lehce industriálními akcenty.

Kuchyňská linka s ostrůvkem v neutrálním odstínu je navržena bez horních skříněk. Ty jsme nahradili jednoduchými policemi ve tvaru písmene U. Nejvíce pozornosti tak upoutává zástěna pracovní desky, jejíž výběr klientka sice nečekala, ale přijala s nemalým nadšením. Ostrůvek nabízí dostatek úložných prostor, vestavěnou vinotéku i možnost posezení na barových stoličkách.

Čalouněná křesla v jídelní zóně kontrastují s masivní stolovou deskou z akátového dřeva a industriálním podnožím. Pohodlně se zde usadí 6 osob, což byl hlavní požadavek klientky. Rezonujícím prvkem je i kovová prosklená vitrína umístěná v bezprostřední blízkosti jídelního stolu.

Dekorativní stěrka aplikovaná na největší pohledovou plochu obývacího pokoje vnáší do interiéru hřejivou atmosféru, měnící se v průběhu dne působením světla. Hlavní dominantou je zde prostorná polohovatelná sametová sedací souprava ve tvaru písmene L v nádherném odstínu královské modři. Doplňují ji kulatý konferenční stolek s měděnou podnoží, TV stolek z mangového dřeva, solitérní křeslo, vintage koberec a designové podlahové lampy. Kovový policový díl ve zlatém provedení umístěný mezi posuvnými dveřmi na terasu opticky odděluje jídelní a obytnou zónu.

Výzvou pro nás bylo navrhnout funkční a zároveň esteticky vyhovující zábradlí lomeného schodiště. Klientku zaujala varianta ze smrkových hranolů namořená do odstínu, který se odkazuje na jídelní stůl a TV stolek. Zpevňující části zábradlí vytvořily kromě své praktické funkce zároveň zajímavý estetický prvek.

Zádveří je osazeno odkládacím stolkem, komodou a věšákovou stěnou s lavicí v kombinaci dřevo/kov. Velkoformátové zrcadlo v masivním rámu objevila sama klientka.